Wiele osób marzy o chłodnym odcieniu blond. Niezależnie od naturalnego koloru włosów można go uzyskać, choć czasem w przypadku ciemnych włosów rozjaśnianie musi być podzielone na etapy, a także uzupełnione o tonowanie. Dziś podpowiemy, jak utrzymać chłodny odcień blond i dbać o włosy po rozjaśnianiu.
Jak tonowanie pomaga dbać o włosy w chłodnym odcieniu blond?
Rozjaśnianie włosów pozwala uzyskać odcień nawet o 9 tonów jaśniejszy od bazowego. Oczywiście wszystko zależy od dobranego rozjaśniacza i aktywatora. Często po rozjaśnianiu włosów wcześniej farbowanych widoczne są na nich niechciane refleksy. Można je usunąć stosując toner do włosów. Tonowanie umożliwia pozbycie się zarówno żółtych, jak i czerwonych odcieni. Ten zabieg trzeba powtarzać, gdyż z czasem toner się wypłukuje. Zatem, gdy po rozjaśnianiu fryzjer nałożył na włosy toner, to możesz powrócić do salonu za 4 do 6 tygodni, by odświeżyć efekt rozjaśniania. Co ważne, toner nie niszczy włosów, gdyż oblepia je, a nie wnika w ich strukturę. Rozjaśnianie najlepiej ponowić po dwóch lub trzech miesiącach, aby włosy nieco się zregenerowały. Oczywiście w przypadku ciemnych włosów należy rozjaśnić widoczne odrosty, jeśli chce się uzyskać jednolity efekt.
Pielęgnacja włosów w chłodnym odcieniu blond – wszystko, co należy wiedzieć
W codziennej pielęgnacji włosów w odcieniu blond, warto sięgać po szampony do włosów rozjaśnianych, które przeciwdziałają łamaniu się i wypadaniu włosów. Z kolei szampon do włosów blond służący utrzymaniu chłodnego odcienia najlepiej wybierać raz w tygodniu. Zbyt częste stosowanie takiego szamponu może spowodować, że włosy nabiorą zbyt srebrzysty, fioletowy odcień. Dojdzie zatem do depigmentacji. Na co dzień sprawdzi się metoda OMO. W ramach mycia w tym przypadku najpierw nakłada się odżywkę na długość włosów, potem szampon na skórę głowy i włosy u nasady. Wykonuje się delikatny masaż, a następnie spłukuje obydwa kosmetyki. Na koniec stosuje się odżywkę lub maskę do włosów o działaniu nawilżającym i ochronnym, czyli zawierającą emolienty. Włosy po rozjaśnianiu wymagają odbudowy, bowiem dochodzi do odchylenia łuski od korzenia włosa, a więc stają się one średnioporowate lub wysokoporowate. Aby uzupełnić ubytki ważne jest używanie raz do dwóch razy w tygodniu szamponu z proteinami. W produktach kosmetycznych ważne są także humektanty, które zapobiegają nadmiernej utracie wody. Są to między innymi kwas hialuronowy, mocznik czy aloes. Mogą być zawarte zarówno w szamponach, jak i odżywkach do włosów rozjaśnianych.
Olejowanie włosów rozjaśnianych – czy warto je wykonywać?
Koloryzacja włosów blond wiąże się często z przesuszeniem włosów, które stają się sianowate, matowe, pozbawione blasku. Również włosy w kolorze chłodnego blondu powinny mieć zdrową strukturę. Dlatego raz w tygodniu można zastosować olejowanie. Szczególnie rekomendowane jest olejowanie na ciepło, które pozwala głębiej wniknąć składnikom odżywczym zawartym w naturalnym oleju. Do takich włosów należy wybrać olej, który nie powoduje żółknięcia pasm. Nakłada się go na całe włosy z pominięciem skóry głowy, a następnie zakłada się czepek kosmetyczny. Można jeszcze całość owinąć ręcznikiem, a następnie włączyć suszarkę i skierować na turban. W ten sposób można utrzymać ciepło oleju i pozwolić mu wniknąć głębiej. Po 30 minutach albo nawet kilku godzinach spłukuje się olej z włosów. Aby było to możliwe, należy go zemulgować przy użyciu odżywki stosowanej na co dzień, a następnie użyć strumienia chłodniejszej wody, która zamyka łuski włosa. Olejowanie należy wykonywać na wcześniej umytych włosach.
Artykuł sponsorowany